Wiosenne spotkanie z poezją!

W Żywiecka Biblioteka Samorządowa kolejne spotkanie z poezją ✍️???? ???? czyli wiosenno-liryczna aura literacka z Panem Rafałem Julianem Kordeuszem - poetą, znawcą literatury i sztuki oraz edukatorem.
W 2014 r. został fundatorem i współzałożycielem charytatywnej Ekumenicznej Fundacji Bethlehem.
Twórczość poetycką uprawia od ponad dwóch dekad ; ma w swoim dorobku dwa tomiki poetyckie : Ocean (2000 r.) oraz Czas (2017 r.).
Na nowy zbiór zatytułowany „Indeks” składa się 52 wierszy rozpisanych z zachowaniem binarnego podziału, jednocześnie z furtką otwartą na niebinarność będącą od zawsze częścią świata rzeczywistego i literackiego.
Każda z części niniejszego tomiku porządkuje zawarte w niej teksty alfabetycznie. Tym samym poeta nie hierarchizuje opisywanych w nich, ani postaci, ani też poruszanych kwestii. To poezja dialogu, w którym interlokutorem jest każda osoba, której proponuje się refleksje nad kondycją współczesnego świata. Poeta docieka jaka jest rola polskiej tradycji i gdzie jest jej miejsce w świecie. Wprowadza w dyskurs o wartościach uniwersalnych. Dotyka tematów trudnych, wokół których narastają warstwy niezrozumienia i obojętności.
Zapraszamy ???? 16.04.2024 r. / godz. 17.00.