Warsztaty ilustracji z Aleksandrą Waligórą

Drodzy Czytelnicy!
8 maja, w dzień rozpoczęcia tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Żywiecka Biblioteka Samorządowa uświetni tę akcję otwarciem nowej, niezwykle interesującej i barwnej, wystawy prac Pani Aleksandry Waligóry, młodej, bardzo utalentowanej mieszkanki naszego powiatu.
Aleksandra Waligóra pochodzi z Węgierskiej Górki i jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Projektowanie Graficzne. Na co dzień zajmuje się ilustracją, współpracuje z wydawcami (w Bibliotece znajdują się tytuły przez Nią ilustrowane), markami odzieżowymi oraz tworzy różnego typu projekty przeznaczone do druku.
Ilustracje Pani Aleksandry są nietuzinkowe, pełne życia, kolorów, bardzo wyraziste i oryginalne, tworzone z fantazją i radością, a więc jest to idealne połączenie młodości Artystki z Jej niewątpliwie dojrzałym już talentem oraz bogatą wyobraźnią twórczą.
Tym bardziej miło nam poinformować oraz zaprosić dzieci w wieku 11-14 lat na specjalne warsztaty ilustracji z Panią Aleksandrą, które odbędą się tuż po inauguracji Wystawy - tj. 8 maja o godz. 16.00.
To wyjątkowa oferta dla wszystkich młodych miłośników sztuk plastycznych, okazja na zapoznanie się z tematyką ilustracji książkowej i wypróbowania własnych sił pod czujnym okiem i z fachową poradą naszego Gościa.
U W A G A! - limit miejsc ograniczony, obowiązują zapisy pod nr 33 475 13 82.
Gorąco polecamy i zapraszamy!

Fotorelacja z warsztatów na https://www.facebook.com/profile.php?id=100064728126915