Kącik Malucha w Oddziale dla Dzieci ŻBS zaprasza !!!

Od pewnego czasu w Bibliotece, stopniowo i konsekwentnie, tworzyliśmy mały, ale niezwykle barwny i przyjazny, kącik dla naszych najmłodszych Czytelników czyli strefę pięknej literatury i dobrej zabawy w Oddziale dla Dzieci ŻBS.

Na jednej ze ścian zagościł bajkowy malunek, zakupiono miękki dywanik oraz poduchy. Kącik od początku wzbogacają, rzecz jasna, także książeczki w treści i w formie wydawniczej przeznaczone dla maluchów, w tym niezwykłe i efektowne wydania tzw. książkek przestrzennych, ponadto różne gry, puzzle, układanki, kolorowanki itp.

W ostatnich dniach Kącik wzbogacił się również o miękkie i wygodne siedziska w postaci puf oraz nowy stolik. Dla Biblioteki stworzona została przepiękna, ręcznie wykonana, książeczka sensoryczna z bezpiecznego dla dzieci materiału, która uczy, bawi i wspomaga edukacyjny rozwój dziecka.

Nie od dziś wiadomo, że, aby człowiek dorosły sięgał po lekturę musi się tego nauczyć za młodu. Dużą rolę w tej kwestii odgrywają właśnie biblioteki, a w wielu przypadkach to one bywają pierwszymi miejscami, gdzie dziecko spotyka się z książką.

Nasza Biblioteka dokłada zatem wszelkich starań, aby tak kształtować ofertę biblioteczną dla najmłodszych, by dziecko przychodząc tutaj po raz pierwszy chciało w bibliotece zostać, a potem odwiedzać ją regularnie, gdyż jest to dla niego strefa ciekawa, przyjazna i bezpieczna, bo skutecznie rozbudza jego pierwsze potrzeby i zainteresowania czytelnicze, dostarcza ciekawych bodźców i wrażeń.

Biblioteka przyjazna i twórcza to nie tylko miejsce wypożyczania obowiązkowych lektur, ale życzliwa dla dziecka atmosfera, kolorowy wystrój, bogaty i różnorodny księgozbiór, inspirujące formy pracy z czytelnikiem dziecięcym, rozwijające jego literackie horyzonty, pobudzające wyobraźnię i kreatywność, poszerzające wiedzę i umiejętności, rozbudzające potencjał twórczy.

Mając na uwadze powyższe kwestie gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich Rodziców wraz ze swoimi Pociechami do odwiedziń w naszej Bibliotece i systematycznego korzystania z bogatej i różnorodnej oferty literackiej oraz edukacyjnej i rozrywkowej dla dzieci w każdym wieku !!!