Książka niejedno ma imię i niejedną formę czyli o książkach przestrzennych - wykład zamykający cykl "Czytające dzieci to myślący dorośli"

Zapowiedź

Realizacja cyklu "Czytające dzieci to myślący dorośli" zakończy się w dniu 25 listopada 2019 r., godz. 11.30-12.45 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu wykładem pt. : "Co robi inżynier papieru i czy to jeszcze jest książka? O książkach przestrzennych dla małych, większych i największych" Pani Agnieszki Maroń z Uniwersytetu Śląskiego.

Agnieszka Maroń – bibliotekarka z zacięciem naukowym, która na swój warsztat bierze książki dla młodego czytelnika. Z błyskiem w oku przeczesuje półki księgarskie i biblioteczne w poszukiwaniu książek obrazkowych oraz rozkładanek. Członkini Polskiej Sekcji IBBY - o książkach dla dzieci może mówić długo, wszędzie i każdemu. Propaguje czytelnictwo na co dzień i od święta, wygłaszając prelekcje i wykłady, współorganizując wydarzenia i konkursy, polecając najciekawsze tytuły rodzicom zagubionym na dziale z literaturą dziecięcą w księgarniach oraz czytając dzieciom i dorosłym w przedszkolach i szkołach. Kolekcjonuje książki o nietypowej formie polując na nie na całym świecie.

Spotkanie będzie okazją do przedstawienia najwybitniejszych twórców książek przestrzennych oraz ich dzieł, które do tej pory wzbudzają zaskoczenie i zachwyt czytelników. Słuchacze będą mogli się przekonać, że książka przestrzenna niejedno ma imię i niejedną formę. Poznają niezwykłe wydania baśni, książkowe reprodukcje filmowych światów i inne zaskakujące papierowe arcydzieła.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !!!

Wstęp wolny !!!

*    *    *