Biblioteka - co to takiego?

Dnia 8 maja, w Dniu Bibliotekarzy i Bibliotek, w filii nr 2 gościliśmy przedszkolaki z przedszkola nr 8.

Spotkanie w bibliotece miało na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci miały możliwość poznać zasady funkcjonowania biblioteki, obejrzeć książki dedykowane najmłodszym. Chcąc przybliżyć im funkcjonowanie biblioteki i wytłumaczyć, czym różni się od księgarni, dzieci wzięły udział w zabawie „Księgarnia czynna dla Was”, gdzie mogły za „pieniądze” kupić książkę, lub inną rzecz jaka znajduje się w księgarni. Dzieci same zauważyły, że te książki kupione w „księgarni ”,różnią się od książek w bibliotece (nie mają pieczątek, kart książek i nie są oprawione w folię).

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zakładki.
Z okazji Tygodnia Bibliotek pani bibliotekarka otrzymała podziękowanie za całoroczną współpracę z Przedszkolem nr 8 oraz tytuł „Przyjaciela Przedszkola nr 8 im. Marii Krystyny Habsburg”.

Zdjęcia TUTAJ