Konkurs recytatorski

W dniu 09.05.2019 r. w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej, w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbył się finał konkursu recytatorskiego pt. : "Tuwim znany i lubiany", który ogłosił i przeprowadził Oddział dla Dzieci.

Najmłodsi Czytelnicy zmierzyli się z twórczością jednego z najwybitniejszych i bardzo cenionych poetów czyli z utworami Juliana Tuwima, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej literatury dziecięcej.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja własnych umiejętności dzieci, a także uczczenie 125 rocznicy urodzin Juliana Tuwima.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: I – przedszkola, II- szkoły.
Do konkursu przystąpiło 9 przedszkoli i 3 szkoły podstawowe , w sumie 35 uczestników.
Poza konkursem wystąpiły też dzieci z Centrum Rehabilitacji i Edukacji w Żywcu.

Jury w składzie:
Kornelia Gąsiorek – dyrektor biblioteki
Maria Słonka - bibliotekarz Oddziału dla Dzieci
Renata Rypień – bibliotekarz Oddziału dla Dzieci

oceniało uczestników konkursu biorąc pod uwagę : opanowanie tekstu- 3 punkty, interpretację utworu- 3 punkty i ogólne wrażenie artystyczne – 3 punkty.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i podliczeniu punktacji Jury przyznało następujące miejsca :
- w kategorii przedszkola :

I miejsce - Jakub Kłusak z Przedszkola nr 1 w Żywcu 27 punktów
II miejsce - Mołdysz Ksawery z Akademii Malucha w Żywcu 25 punktów
II miejsce - Wiktoria Smolicka z Przedszkola nr 6 w Żywcu 25 punktów
II miejsce - Lena Słowik z Przedszkola nr 1 w Żywcu 25 punktów
III miejsce - Aleksander Podkulski z Przedszkola nr 11 w Żywcu 24 punkty
Wyróżnienie – Krzysztof Brączek z Przedszkola nr 11 w Żywcu 23 punkty

- w kategorii szkoły :

I miejsce - Hryszkiewicz Grzegorz – SP w Przyłękowie 27 punktów
II miejsce - Łysień Weronika - SP nr 1 w Żywcu 26 punktów
III miejsce - Dobosz Antonina - SP nr 5 w Żywcu 25 punktów

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, nauczyciele przygotowujący uczestników – podziękowania.

Zdjęcia TUTAJ