Pejzaże Wiatrem Malowane w nowej ekspzycji Sali Wystaw

Już 7. marca Żywiecka Biblioteka Samorządowa otwiera nową, oryginalną i niebanalną, wystawę prac malarskich, urzekających kolorystyką i tematem, w których natura poddana zostaje niezwykle kreacyjnym i nieprzewidywalnym działaniom żywiołu, tworząc prawdziwie artystyczne i klimatyczne scenerie.
Autor ???? Florian Kohut, artysta malarz z Rudzicy k. Bielska-Białej. Urodził się, wychował i trwa w podbeskidzkim pejzażu, a szeroko pojęta natura jest wszechobecna w jego mocno nastrojowych, działających na zmysły i wyobraźnię pracach. Uprawia zawodowo malarstwo plenerowe, specjalizując się w technice olejnej, akrylu, akwareli i pastelu. Od 1970 r. głównym tematem i motywem jego twórczości są strachy polne.
W 1991 r. założył galerię autorską Pod Strachem Polnym w Rudzicy. Jest inicjatorem lokalnego wydarzenia tzw. Dnia Stracha Polnego.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy ???? 07.03.2024 r. / godz. 17.00.
Wystawa czynna do 08.04.2024 r. w godzinach pracy Biblioteki.