Jesienne zajęcia w Filii nr 1 w Zabłociu

PAŹDZIERNIK w Filii nr 1

12.10.2023 / 20.10.2023 - „Wybryki warzyw”

1. Zerówka z Przedszkola nr 1 w Żywcu odwiedziła naszą filię nr 1 w Zabłociu  ramach zajęć „Wybryki warzyw”. W tym czasie dzieci dzieliły się widzą na temat warzyw, zwłaszcza tych jesiennych. W kolejnym etapie poznały książkę „Wybryki papryki i inne historie i warzywach” Anny Ficner-Ogonowskiej. Finalnym efektem zajęć było przygotowanie pracy plastycznej : dynii.

2. Przedszkolaki  z grupy 5. i 6-latków z Przedszkola nr 1 w Żywcu w czasie zajęć bibliotecznych rozmawiali o znanych im warzywach. Następnie zapoznali się z książka „Wybryki papryki i inne historie i warzywach” Anny Ficner-Ogonowskiej. Finałem zajęć było wyklejenie papryki.

19.10.2023 - „Żabka z origami”

Klasa III z SP1 w Żywcu w ramach zajęć bibliotecznych zapoznała się z małą historią origami, obejrzała książki związane ze sztuką składania papieru. Następnym elementem zajęć była lektura książki „Uśmiech dla żabki” Przemysława Wechterowicza. Na koniec uczniowie przygotowali żabkę z origami i urządzili sobie mini zawody w skakaniu, a jakże, żabkami.

___________________________________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD w Filii nr 1

2.11.2023 - W tym dniu grupa 6-latków z Przedszkola nr 1 uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych dotyczących postaci z bajek. Tematem przewodnim była książka „Niedźwiedź i pianino” Dawida Litchfielda. Ukoronowaniem warsztatów było wykonanie pracy plastycznej pt. miś i jego przygody.

9.11.2023 - Grupa 5-latków z Przedszkola nr 1 w Żywcu odwiedziła Filię nr 1 Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, gdzie zapoznali się z informacjami dotyczącymi Polski. Przedszkolaki oglądały ciekawe encyklopedia dla dzieci o Polsce i książki o naszych ojczystych legendach, wspólnie przeczytano jedną z nich : „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”, a potem przygotowano pracę plastyczną - godło Polski.

16.11.2023 - Uczniowie klasy III z Szkoły Podstawowej nr 1 w Żywcu uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych dotyczących wież i wieżowców na świecie. W czasie zajęć uczniowie wymieniali znane im budowle, a także brali udział w doświadczeniu jak wiatr działa na wysokie budynki. Następnie czytana była książka pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek” Rocio'ego Bonilla. Finalny etapem zajęć było przygotowanie własnej książki z origami, a później układanie wież z książek.

23.11.2023 - Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Żywcu uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych dotyczących przygotowywania się zwierząt do zimy. W czasie warsztatów dzieci zapoznały się z książką pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić” Rachel Bright. Później przygotowały prace plastyczną - wiewiórka.

14.12.2023 - Uczniowie z Centrum Edukacyjno-Rehabiltacyjnego w Żywcu uczestniczyli w zajęciach zimowych, które dotyczyły zabaw zimowych na śniegu. W czasie warsztatów czytano książkę pt. „Za dużo zimowych zabaw” Katy Hudson, a na koniec uczestnicy przygotowali samodzielnie ozdobę choinkową - bałwana.

Krótka fotorelacja z zajęć na https://www.facebook.com/profile.php?id=100064728126915