Otwarcie nowej wystawy!

U W A G A ! ! !

Już wkrótce otwarcie nowej, fantastycznej wystawy malarstwa w Żywiecka Biblioteka Samorządowa.
18 października otworzymy się na magię kolorów w całej ich, niezwykle ekspresyjnej i soczystej palecie, a wszystko to za sprawą nietuzinkowych, bardzo oryginalnych i jakże wyrazistych prac Pani Liliana Samulak Art.
Zapraszamy na wernisaż - 18.10.2023 r. / godz. 17.00.
Wstęp wolny !!!

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Liliana Samulak ur. 29 kwietnia 1989 roku w Bielsku-Białej. Od najmłodszych lat wykazywała zamiłowanie do sztuki. Edukację plastyczną rozpoczęłą w wieku 12 lat uczęszczając na warsztaty plastyczne oraz prywatne lekcje rysunku i malarstwa. Naukę kontynuowała w Liceum Plastycznym im Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W tym czasie brała udział w wielu zbiorowych wystawach szkolnych oraz plenerach.

Po ukończeniu liceum podjęła naukę w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej na Wydziale Pedagogiki, z zamiarem wykorzystania swoich umiejetności w dziedzinie sztuki z dziećmi.

W 2013 roku skorzystała z możliwości wyjazdu do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się własnej pracy twórczej. Obcując w środowisku wielokulturowym odkryła nowe sposoby wyrażania siebie. Zainspirowała się sztuką współczesną oraz fowizmem, tworząc ekspresyjne pejzaże z własną interpretacją kolorystyczną.

Po powrocie do rodzinnego miasta rozpoczęła studia uzupełniajace II stopnia na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej, które w 2023 roku ukończyła z wyróżnieniem. W swojej pracy magisterskiej opisała wpływ sztuki na rozwój emocjonalny dzieci ze spektrum autyzmu.

W 2023 roku rozpoczęła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Obecnie jako wychowawca w przedszkolu o profilu artystycznym zajmuje się wdrażaniem dzieci w świat sztuki. Dodatkowo podczas prowadzonych przez nią warsztatów plastyczno-terapeutycznych wykorzystuje elementy arteterapii w celu rozbudzenia wśród podopiecznych wewnętrznej pasji tworzenia.

W maju 2022 roku odbyła się jej indywidualna wystawa w Galerii Akademickiej Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pt. "Pastele", gdzie zaprezentowała kilkanaście swoich prac. Motywem przewodnim była martwa natura uchwycona pastelami olejnymi.

W 2022 roku swoje prace prezentowała w Galerii „Next“ w Bygdoszczy. Obecnie jej prace można zobaczyć m.in w „Bator Art Gallery“ w Szczyrku oraz w Galerii sztuki „To tu“ w Bielsku-Białej.

W 2023 roku także miały miejsce dwie wystawy indywidulane. W lutym bieżącego roku prezentowana była wystawa pt. "Kolor pejzażu -intempretacje" w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku–Białej oraz w kwietniu wystawa pt."Głębia-sztuka bez granic" w Sali Wystaw TMZŻ w Żywcu.