Biblioteka Przyjazna Dzieciom

Drodzy Czytelnicy !!!

Dotarła do Nas przemiła wiadomość - Żywiecka Biblioteka Samorządowa otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskiej akcji BIBLIOTEKA PRZYJAZNA DZIECIOM.
To dla nas ogromna radość, wielki zaszczyt i duma oraz kolejny bodziec do dalszej, coraz ciekawszej i różnorodnej, działalności w zakresie rozwoju i promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.
Dziękujemy Wam za docenienie naszej pracy!
_____________________________________________________________________________________________________________________________
W liście informacyjnym czytamy m.in.
"Już na początku chcieliśmy pogratulować wyróżnienia w akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom.
Zaangażowanie, ale i zapewne ogromna pasja pracowników Państwa biblioteki doceniona została przez czytelników. Ci ostatni zazwyczaj są niemymi świadkami trudu bibliotecznego zespołu, jednak dzięki naszej inicjatywie wreszcie śmiało i publicznie mogli podzielić się komentarzami dotyczącymi całokształtu instytucji tak ważnych w życiu młodego człowieka(...)"

Akcja Biblioteka Przyjazna Dzieciom organizowana przez Przystanek Rodzinka jest inicjatywą, która prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, pragnie zwrócić uwagę na ogromny potencjał bibliotek.
Głęboko zakorzeniona w Przystanku Rodzinka idea wychowania dzieci poprzez czytanie stanowi podstawę inicjatywy. Wspólny czas poświęcony lekturze książek i rozmowie inspirowanej tematami czy fabułą opowieści jest niezwykle cennym narzędziem edukacyjnym.
Przystanek Rodzinka wyróżnia biblioteki, które nie tylko rozbudzają wyobraźnię i promują miłość do literatury, ale są też przestrzenią pełną ciepła, akceptacji i twórczej swobody.

Więcej szczegółów na temat akcji - https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/