Europejskie Dni Dziedzictwa 2023

Już w najbliższy weekend rusza 31. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. To największe w Europie wydarzenie kulturalno-edukacyjne, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.
Żywiecka Biblioteka Samorządowa co roku uczestniczy aktywnie w tej szczególnej akcji, swoimi działaniami akcentując piękne, ciekawe, wyjątkowe i niepowtarzalne walory szeroko pojętej kultury i zasobów naszego regionu.
Zapraszamy na nasze najbliższe spotkanie w ramach tegorocznych EDD - piątek, 15 września od godz. 17.00.
Temat przewodni to "Tradycyjne zabawki regionalne".

_____________________________________________________________________________________________________________________________

W programie :
- Spotkanie z twórcami regionalnych zabawek - Państwem Wiesławą i Marianem Łobozami
- Pokaz tworzenia tradycyjnej zabaweki
- warsztaty malowania zabawek dla dzieci i dorosłych
Zapraszamy!