Nie pisz do szuflady! Rusza II edycja konkursu!

U W A G A !!!

NIE PISZ DO SZUFLADY !!!

Edycja II – 2023 r.

Żywiecka Biblioteka Samorządowa serdecznie zaprasza wszystkich  mieszkańców powiatu żywieckiego do udziału w kolejnej już edycji konkursu literackiego, który skierowany jest do osób z pisarską pasją i weną, osób, których szczególnym zamiłowaniem jest literatura i tworzenie własnych tekstów.

Zatem - Lubisz wyrażać swoje myśli za pomocą słowa pisanego, tworzysz reportaże czy opowiadania, wymyślasz na poczekaniu ciekawe historie...? Jeśli choć raz odpowiedziałeś „tak”, to ten konkurs skierowany jest właśnie do Ciebie! Nie pozwól, aby Twoje prace ciągle lądowały w szufladzie i pokrywał je kurz. Liczymy na Twoje zaangażowanie i kreatywność!

„NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA I NIE ZDARZY Z TEJ PRZYCZYNY ZRODZILIŚMY SIĘ BEZ WPRAWY I POMRZEMY BEZ RUTYNY” (Wisława Szymborska) - to temat przewodni konkursu!

Refleksja nad  zwyczajnym dniem, spotkaniem z drugim człowiekiem – na ulicy, w pociągu czy autobusie, zachwyt nad śpiewem ptaków czy wzruszenie, gdy wzeszło słońce, wdzięczność oraz umiejętność cieszenia się z małych rzeczy w szalonej gonitwie życia i szarości dnia powszedniego…

Niech słowa noblistki będą zarzewiem głębszej refleksji, zwróceniem uwagi na niepowtarzalność ludzkiego losu, jego przemijania. Niech obudzą w Was uważność na to co wokół, na piękno i dobro, na to, co świat ma  do zaoferowania.

Wisława Szymborska została patronką roku 2023, dlatego też  zapraszamy wszystkich chętnych  do napisania opowiadania, krótkiej formy reporterskiej, historii z życia, która nawiązywać będzie do tematu  konkursu.

TERMIN KONKURSU :

Konkurs rozpoczyna się 10.05.2023 r. i potrwa do 31.08.2023 r. Dokładny termin rozstrzygnięcia konkursu : czas i miejsce wręczania nagród podany zostanie na stronie internetowej organizatorów. Laureaci zostaną osobiście poinformowani drogą mailową, oraz telefonicznie.

WARUNKI UCZESTNICTWA :

1. Konkurs przeznaczony jest dla dwóch kategorii wiekowych :

- MŁODZIEŻ SZKOLNA 12-18 LAT

- DOROŚLI

1. Do konkursu może zgłosić się KAŻDY mieszkaniec powiatu żywieckiego, który samodzielnie napisze dowolny tekst literacki ( np. opowiadanie, reportaż itp.) i prześle go do organizatorów konkursu. Nie kwalifikuje się tekstów napisanych gwarą.
  2. Nagrody przydzielone zostaną w kategorii : PROZA ( opowiadania, felieton itp.)
  1. W konkursie może wziąć udział jedna praca jednego uczestnika
  2. Bardzo ważne jest, aby tekst AMATORÓW, nigdzie dotąd nie był publikowany
  3. Maksymalna objętość tekstu, to dwie strony A4 maszynopisu (rękopisy nie będą oceniane)
  4. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz organizatora, o którym mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu, wydanych przez organizatora oraz w Internecie.

Klauzula informacyjna RODO

Działając na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych informujemy że:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Żywiecka Biblioteka Samorządowa ul. Kościuszki 5 34-300 Żywiec reprezentowana przez Dyrektora Biblioteki.
  2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Administratora.
  3. Podane przez Państwa dane osobowe jak adres e-mail lub numer telefonu  będą przetwarzane w naszej bazie do celów kontaktowych. Podanie tych danych jest dobrowolne lecz ich brak utrudni kontakt z Państwem.

Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych przez Żywiecką Bibliotekę Samorządową znajduje się na stronie www.bibioteka.zywiec.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Biblioteki na stronie https://www.bip.biblioteka.zywiec.pl.

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na zastosowanie się do niniejszego regulaminu!

TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC :

1. Prace należy przesłać Pocztą Polską, lub dostarczyć osobiście organizatorom konkursu : Filia nr 2 Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, 34-300 Żywiec, ul. Grunwaldzka 13 (Klub Śrubka) lub Filia nr 1 Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, 34-300 Żywiec, Ks. Pr. St. Słonki 31 (Klub Papiernik)  w godzinach pracy - z dopiskiem „Konkurs Literacki”
  2. Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane. Decyduje data stempla pocztowego.
  3. Prace przechodzą na własność organizatora i nie będą odsyłane

NAGRODY :

Dla laureatów przewidziane są nagrody.  Laureaci konkursu przeczytają publicznie fragment swojej pracy. . Przewidziano nagrody -niespodzianki

1. Jury konkursu dokona oceny nadesłanych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych.
  2. Prace nie spełniające warunków regulaminowych nie będą klasyfikowane.
  3. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej organizatorów konkursu i mediach społecznościowych
  4. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wynikach konkursu telefonicznie lub mailowo
  5. Praca powinna być czytelnie podpisana na jej odwrocie
  6. Do pracy należy dołączyć czytelnie i dokładnie wypełnioną kartę zgłoszeniową
  7. Nadesłane prace nie mogą być wcześniej ocenianymi, bądź też biorącymi udział w innych konkursach literackich.
  8. Informacje dotyczące konkursu udzielają organizatorzy:

FILIA nr 2 ŻBS, ul. GRUNWALDZKA 13   pod nr tel. 33 475 13 52

FILIA nr 1 ŻBS, ul. KSIĘDZA SŁONKI 31 pod nr tel. 33 470 69 18

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!
ORGANIZATORZY ŻYCZĄ UDANEJ ZABAWY!