Zamknięcie wystawy fotografii Mariusza Kubielasa

3 grudnia zakończyła się wystawa Pana Mariusza Kubielasa zatytułowana „U Schulza”, inspirowana twórczością autora „Sklepów cynamonowych”. Po raz kolejny sam artysta gościł w murach biblioteki i opowiedział nie tylko o tym, w jaki sposób powstały jego dzieła, ale także przybliżył twórczość i sylwetkę pisarza. O Brunonie Schulzu również po raz kolejny opowiadała nasza koleżanka z Filii nr 1 – Pani Anna Białkowska.

Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych z klas o profilu fotograficznym i graficznym, dla których była to nie tylko doskonała lekcja sztuki, ale i możliwość poznania warsztatu fotograficznego.

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi i Pani Ani za wprowadzenie w oniryczny świat Schulza i możliwość  odbycia podróży po meandrach jego wyobraźni. Po wspaniałym wernisażu pozostanie w naszych głowach refleksja artysty „...że Schulza niekoniecznie trzeba rozumieć, jego wystarczy czuć”.