"Czytające dzieci to myślący dorośli" - warsztaty z dr Dorotą Bełtkiewicz

Niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie z dr Dorotą Bełtkiewicz, logopedą i biblioterapeutką, autorką utworów dla dzieci, specjalistką z zakresu rozwoju mowy dzieci i różnorodnych form terapii logopedycznych.

W Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyły się warsztaty w ramach naszego nowego projektu pt. :  "Czytające dzieci to myślący dorośli"  - cykl spotkań prowadzonych przez wybitnych specjalistów z literatury dziecięcej i młodzieżowej.

To kolejna inicjatywa Żywieckiej Biblioteki Samorządowej mająca na celu zachęcanie do czytania, propagowanie i kształtowanie czytelniczych postaw oraz zainteresowań, do zgłębienia problematyki i różnorodnych zagadnień dotyczących literatury dla dzieci i młodzieży.

W warsztatach udział wzięły dzieci z Przedszkola "Mały Naukowiec" oraz grupa z Przedszkola nr 9 w Żywcu, które wysłuchały bajki edukacyjnej, uczestniczyły w ćwiczeniach i zabawach logopedycznych z nią związanych oraz samodzielnie wykonały kolorowe mini pacynki z filcu tzw. "Gadajki".