"Czytające dzieci to myślący dorośli"

Cykl spotkań z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej

Szanowni Państwo,

przygotowaliśmy specjalną propozycję szkoleniową - cykl spotkań prowadzonych przez wybitnych specjalistów z literatury dziecięcej i młodzieżowej.

„Czytające dzieci to myślący dorośli”to kolejna inicjatywa Żywieckiej Biblioteki Samorządowej mająca na celu zachęcanie do czytania, propagowanie i kształtowanie czytelniczych postaw oraz zainteresowań, do zgłębienia problematyki i różnorodnych zagadnień dotyczących literatury dla dzieci i młodzieży.

Realizacja cyklu rozpocznie się 30 września 2019 r., godz. 11.30-12.45 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu wykładem wybitnego znawcy tematu prof. Grzegorza Leszczyńskiego. Spotkanie zatytułowane „Słowo w czasach milczenia” obejmie następujące zagadnienia :

1. Funkcje języka w kulturze
  2. Problem samotności wynikający ze współczesnej kultury milczenia
  3. Specyficzne funkcje literatury
  4. Funkcja lektury w procesie neuropsychologicznego rozwoju nastolatka
  5. Przegląd wybranych współczesnych pozycji książkowych dla Young Adults o tematyce obyczajowej, historycznej, fantastycznej
  6. Kryteria własnego doboru lektur
  7. Książka przyszłości

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wstęp wolny!!!

Prosimy o zgłaszanie udziału pod nr tel. 605 500 345.

UWAGA !!! Z przyczyn niezależnych od Biblioteki zaplanowany wykład prof. Grzegorza Leszczyńskiego został ODWOŁANY !!! Spotkanie odbędzie się w innym terminie, o którym Państwa poinformujemy !!!

W miejsce odwołanego wykładu zrealizowana została prezentacja historyczna dr Katarzyny Śleziak, będąca nawiązaniem do tegorocznyej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w ŻBS - "Dziedzictwo Galicji w Drugiej Rzeczypospolitej na przykładzie powiatu żywieckiego".

Za zmiany przepraszamy !!!