XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniu 6 czerwca, jak co roku,  Żywiecka Biblioteka Samorządowa wzięła udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Hasłami tegorocznej edycji były: „Sportowcy Czytają Dzieciom - Wychowanie przez Sport i Czytanie.”

W imprezie uczesyniczyli uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu. Dzieciom czytali, zaproszeni na tą okoliczność, znani sportowcy z naszego regionu. Między innymi Państwo Wioletta i Andrzej Śliż członkowie Żywieckiego Klubu Bules, wielokrotni mistrzowie Polski w petanque. Kolejnym gościem, który przeczytał opowiadanie z książki pod tytułem „Twardy orzech do zgryzienia”- Renaty Piątkowskiej, był pan Mirosław Dziergas Dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu w Żywcu, wielokrotny mistrz Polski masters w biegach po schodach i biegach górskich oraz dyrektor Półmaratonu Żywieckiego. Jako ostatni czytał dzieciom pan Jakub Zyzak wicemistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Wszyscy zaproszeni sportowcy przybliżyli dzieciom swoje dyscypliny sportowe opowiadając o nich i pokazując ich techniki. Największe wrażenie wywarła na dzieciach sztuka walki prezentowana przez pana Jakuba Zyzaka ,który ubrany w specjalny strój pokazywał uczniom różne rodzaje uchwytów stosowanych w brazylijskim jiu-jitsu.
W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym- „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”. Namalowane prace ocenili zaproszeni sportowcy. Tym razem mieliśmy samych zwycięzców, ponieważ wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymując książki oraz pamiątkowe dyplomy.
Tegoroczny XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom uważamy za udany .Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za udział i zaangażowanie.

Zdjęcia TUTAJ