Jeżycjada 2019

W dniu 28 marca 2019 roku w Oddziale dla Dzieci Żywieckiej Biblioteki Samorządowej odbyło się Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady czyli Literackie spotkania z Borejkami.
Jeżycjada – cykl powieści dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Wymyślił ją profesor Zbigniew Raszewski, wielbiciel serii i przyjaciel autorki, żartobliwie nawiązując do Iliady. Akcja niemal wszystkich książek z cyklu odgrywa się w Poznaniu. Każda część to historia jednej osoby, ale na drugim planie przewijają się bohaterowie, których czytelnik poznał we wcześniejszych tomach.
W warsztatach czytelniczych udział wzięli uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz klasy szóstej i siódmej ze Szkoły Podstawowej im. S.K. Wyszyńskiego w Żywcu.
Czytaliśmy fragmenty „Kłamczuchy” oraz „Feblika”, a uczniowie wcielili się w postacie bohaterów i pięknie przeczytali kilka fragmentów z dialogami.
W czasie krótkiej przerwy organizatorzy imprezy zaprosili uczestników na tradycyjną „Herbatkę u Borejków” i słodki poczęstunek.
Było to drugie czytanie Jeżycjady w naszej Bibliotece, bardzo udane i z pewnością będziemy czekać na następną, przyszłoroczną edycję tej wyjątkowej imprezy czytelniczej.
„Lektura Jeżycjady jest miłym przeżyciem, spotkanie z Borejkami wszystkich pokoleń, to jak spotkanie dobrych znajomych”. (Czytelnik)

Zdjęcia TUTAJ