Spotkanie autorskie z Karoliną Urbaniec w Filii nr2 w Sporyszu

W dniu 20.03 młoda autorka książki pt.: „Wybrana przez księżyc” spotkała się z uczniami SzP nr 3 w bibliotece filii nr 2. Spotkanie odbyło się na sali widowiskowej Klubu Śrubka.

Karolina mieszka w niewielkiej wsi Łodygowice w Beskidzie Żywieckim. Zaczęła pisać mając zaledwie 13 lat, początkowo do szuflady, ale za namową rodziny i przyjaciół zdecydowała się na publikację swoich tekstów.

„Wybrana przez księżyc” jest powieścią fantastyczną, w której autorka wykorzystała legendy i niezwykłe miejsca ze swojej miejscowości. Bohaterowie powieści to szóstka przyjaciół w wieku 16 lat, którzy przeżywają chwile grozy i mnóstwo niesamowitych przygód, są naturalni, mają podobne problemy jak każdy z nastolatków. Przyjaźń jaka ich łączy jest godna naśladowania. Obecnie autorka stworzyła już drugą cześć książki, a ponadto pisze również opowiadania, które można przeczytać na stronie internetowej wattpad.com.
Spotkanie upłynęło w miłej i twórczej atmosferze, uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Istniała również możliwość zakupu książki wraz z autografem, a biblioteka otrzymała jej autorski egzemplarz.