Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 20 marca w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyły się warsztaty przygotowane przez uczniów szkół średnich, którzy odbywali tutaj jednodniowy staż w ramach tzw. Dnia Przedsiębiorczości.

Grupa młodzieży przygotowała ciekawe warsztaty dla dzieci młodszych pt. "Nauka przez zabawę" z wykorzystaniem książki pt. "Jajo", a w prelekcji i zabawie udział wzięły przedszkolaki z Przedszkola nr 9 w Żywcu, którym ta akcja przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń ze zdobywania wiedzy poprzez kreatywną zabawę i aktywne, radosne uczestnictwo w zajęciach.

Spotkanie zwieńczone zostało odczytaniem fragmentu książki pt. : "Wesołe historie" Ewy Szelburg-Zarębiny oraz słodkim poczęstunkiem.

Dzień Przedsiębiorczości to wieloletnia akcja, której idea opiera się oraz sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie oraz pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Żywiecka Biblioteka Samorządowa po raz kolejny uczestniczy w tym przedsięwzięciu, udostępniając młodym swoje zasoby lokalowe i warsztatowe, tym samym dając możliwość zapoznania z bibliotekarską praktyką i realiami oraz zainteresowania tym właśnie zawodem, jako alternatywą dla wyboru przyszłej drogi zawodowej.

Zdjęcia TUTAJ