Ferie w Filii nr2 w Sporyszu

W dniu 13.02 bibliotekę odwiedziły dzieci, które uczestniczą w feriach organizowanych przez Klub Śrubka.
„Stacja Tuwimowo”, to nasz tytuł spotkania, a w zajęciach wykorzystano wybrane wiersze Juliana Tuwima. Do każdego z nich przygotowane zostały różne zadania dla dzieci - wiersz "Lokomotywa” rozpoczynał nasze zajęcia i dzieci bawiły się w pociąg, kursujący po całej bibliotece, a do wiersza pt.: „Pstryk” rysowały strach – sztafeta rysunkowa „Dorysuj coś” . Dzieci siedziały w kole, każde otrzymało kartkę i ołówek, na sygnał każde dziecko rozpoczynało rysowanie. Na kolejny sygnał dzieci przekazywały niedokończony rysunek swojemu koledze z prawej strony, po czym ten dorysowywał kolejny fragment. Zabawa trwała dotąd, aż każde dziecko otrzymało swoją kartkę, na której rozpoczęło rysunek. Do wiersza pt.”Abecadło” z rozsypanych liter dzieci układały alfabet. Dzieci otrzymały opaski z literami, które posłużyły  do dalszej zabawy ( ułożenia hasła Julian Tuwim "Lokomotywa"). Do wiersza pt.”Skakanka” została przygotowana zabawa ruchowa, w której każdy uczestnik zabawy otrzymał książkę, kład ją na głowie i starał się utrzymać ją w tej pozycji podczas gdy prowadzący wydawał kolejno polecenia: obracamy się, chodzimy, robimy przysiad itp. Dziecko, któremu książka spadła z głowy odpadał z zabawy. Przy piosence pt.” Jedzie pociąg z daleka…, z biblioteki przenieśliśmy się do dużej sali w Klubie Śrubka, gdzie rozpoczęliśmy zabawę do wiersza pt.” Rzepka”. Po wysłuchaniu wiersza dzieci zostały podzielone na grupy i wspólnie przygotowaliśmy przedstawienie, które powtarzane było aż 4-krotnie.